varlar yoklar - 1


yazar: mustafa sütlaş
baskı-dizgi: kendi yayınım
yayın yılı: 2015
sayfa sayısı: 291
kod: ey-28/dn-07)
dosya büyüklüğü: yaklaşık "1,66 mb"

kitaba dair

var olanların ve artık olmayanların, ya da eskiden varol olup da şimdi yok olanların üzerinde çok düşündüm. çok da yazdım. bir gün geri baktığımda bunların bir arada olmasını ve en azından meraklıları tarafından ardı ardınca okunmasının benim gibi bazı insanlara iyi geleceği aklıma geldi. her birinde bir ders vardı çünkü.

iki kitaptan oluşan dizinin ilkinde bazılarını tanımış olabileceğiniz yirmi iki insandan söz ettim. bunların hepsini şahsen tanıma olanağım olmadı, ama gerek yaşamları, gerek yaptıkları, gerekse varoluş ve “yok oluş / ediliş / sayılış” süreçleri çok acıttı beni

işte onlar:
hrant dink, rupen sevag, garabet haçeryan, türkan saylan, füsun sayek, mehmet sadettin aygen, ahmet kurt, ilhan özel, şükrü sürmen, necdet sütlaş, bülent arınlı, aslan kaçar,cevat çalışal, şaban dayanan, rıdvan şahin, bülent akdağ, enver gökçe, f.garcia lorca, pınar selek, alper kaya, çağatay güler, nedim ince, şadiye dönümcü,

onlara dair düşününce ve bir araya toplayınca, bu kez o bütünün farklı bir anlamı olduğunu gördüm. bu aslında insanın içinde olduğu toplum ve yarattığı devletle ilişkisindeki sorunlar ve yanlışlardan kaynaklanıyordu. bu resmi gördüğümde konu çerçevesinde daha çok düşünebildiğimi ve onları çoğaltabildiğimi fark ettim.

yaşama bir iz koymanın ve o izleri görmenin önemli olduğunu düşünenlere sunuyorum.

iyi okumalar...

mustafa sütlaş
mayıs 2015
gümüşlük-bodrum

not: kitabı edinebilmeniz için bana bir mesaj yollamanız gerekiyor. e-posta adresinize indirme linkini göndereceğim ve böylelikle kitabı indirebileceksiniz.

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 01.06.2015 tarihinde güncelleştirilmiştir.