'kütüphanedeki beden'
bir kitabın çağrıştırdıkları ve çoğalttıkları


         hekime ve hekimliğe öteki bakış


yazar: mustafa sütlaş
baskı-dizgi: kendi yayınım
yayın yılı: 2015
sayfa sayısı: 118 (kod:ey-26/dn-04)

kitabın giriş bölümü ve içindekiler

giriş

“kütüphanedeki beden”(iain bamforth, agora yayınları) adlı kitabı okumaya başladığımda daha önce yazdığım “köşeli yazılar” kitabımda yer alan kimi konularla, bu dönem kadar yazdığım sağlıkla, tıpla ilgili çeşitli yazılar ve konuşmalarım aklıma geldi. kitabın bölümlerini okurken onları not ettim, sonra bir blog yaptım ve bunları paylaştım.

bugün halen yayında olan bu sitede yer alan yazıları toplu olarak ve şimdi daha sık olarak kullanılan tablet ve elektronik kitap okuma cihazlarını kullananlar için e-yayın olarak da erişilebilir kılma düşüncesinin sonucu oluşan bu kitabın, asıl kitabı okuyanlar için bir başka ek okuma metni ve kaynak olmasını, o kitaba erişemeyenler için de bir fikir vermesini dilerim.

asıl önerim, büyük bölümü türkçeye çevrilmiş olan ve bu kitapta bölümlerin alıntılandığı kitapların okunmasıdır. bunu yapamayanlar, bulabilirlerse öncelikle bamforth’un bu kitabını okumalıdırlar. eğer isterlerse her bölümden sonra o bölüme ait olan buradaki düşüncelere göz atıp sonrasında bu konulara dair kendi kuram ve kurallarını oluşturabilirler. bunları benimle paylaşırlarsa mutluluk duyarım.

kitabın son şeklini almasında katkısı olan sevgili arkadaşlarım, derya yüksel, harun balcıoğlu ve murat civaner'e teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

iyi okumalar.

mustafa sütlaş
mart 2015
gümüşlük-bodrum

not: kitabı buradanindirebilirsiniz.

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 08.03.2015 tarihinde güncelleştirilmiştir.