pandemide kaybolan zaman
korona günlerinde kayıp zamanın izinde
(deneme)


hazırlayan: mustafa sütlaş
katkıda bulunanlar: aliye zorlu mit, ayşen mert, deniz gürel, emel kadör, hanife kurt, havana öngeoğlu, lamia karamil, leyla kurtoğlu hacıosmanoğlu, nuray demirezer kaya, rezan turhan, sema demirsoy, semra kılıçtepe, şebnem birkan
baskı-dizgi-yayın: kendi yayınım
yayın yılı: temmuz-2021
sayfa sayısı: 325
isbn kod: -;
kişisel kod: ey-50/dn-11
dosya büyüklüğü: 11,12 mb.

2020'nin ilk günlerinden itibaren tüm dünyayı etkileyen covid-19 pandemisi sırasında okuma grubumuzun üç farklı merkezdeki üyelerinin bir bölümü ve ilgi duyan herkese açık olarak bir toplu etkinlik düzenledik ve yazarın "kayıp zamanın izinde" adlı yedi kitaplık nehir romanını yedi ay boyunca haftanın dört günü aynı saatte buluşarak canlı olarak okuduk ve üzerinde konuştuk.

bu süre zarfında romana, birlikte okumaya, korona salgınına, bizlerin ve hayatın hâllerine dair konuştuklarımızdan yola çıkarak, hem bu süreci anlatan hem de kitabı bu dönemde okumanın anlamını irdeleyen, 325 sayfalık bir e-kitap oluşturduk. kitabımız içinde marcel proust ve kayıp zamanın izinde'ye dair bilgiler de yer alıyor ve bu özelliğiyle bir tür kılavuz kitap olma özelliğini taşıyor.

"korona günlerinde kayıp zamanın izinde" adlı bu imece kitabımızı sevgili marcel proust'un 150. doğum gününde ona ithaf ederek, biri canlı, birisi de sanal ortamda olmak üzere iki etkinlik düzenledik ve merak eden, ilgilenen herkesle paylaştık.

iyi okumalar...

temmuz 2021-dereköy

not:kitabı edinmek isterseniz burayı tıklayınız. eğer okursanız o zaman da değerlendirme, eleştiri ve önerilerinizi bana yazarsanız o zaman da çok mutlu olurum.

 

 

 

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 27.11.2020 tarihinde güncelleştirilmiştir.