karşıdan bakınca


yazar: mustafa sütlaş
yayınlayan: kendi yayınım
yayın yılı: 2006
sayfa sayısı: 95 (kod: ey-02/dn-01)
yaşama, dünyaya ve yaşadığımız olaylara hep içinden, içerden bakarız. bir çoğunu yaşarız, bir bölümünü duyarız, bazılarını görürüz. bazıları yüreğimize, bazıları beynimize "nakış"olur. her biri bir ders vermez bize. her biri bir etki bırakır oysa. o etkileri çoğu zaman başka olaylarda fark ederiz. bir şey yaşarız; sonra birden bir ışık çakar kafamızda. sonra "bunun böyle olmasının nedeni 'şuymuş'" deriz. çok azımız yaşadığı olaylara, daha o anda dışarıdan, hatta karşıdan bakabilir. o bakanların da yine çok küçük bir bölümü bunları ifade edebilir.
bağımsız iletişim ağı'nın haber sitesinin cumartesi günleri yayınlanan biamag sayfalarında 12 mart-9 eylül 2004 tarihleri arasındaki altı ay boyunca yazdığım yaşama, dünyaya, ülkemize, politikaya dair yazıların bir araya geldiği bu kitapta "farklı bir yerden" bakışla konular irdelenmiştir. kimi çözüm önerileri de içeren bu yazıların amacı yaşamda birşeyleri değişebileceğini göstermektir.
kitap haline gelmesi için basılması koşul değil. elektronik ortam bu olanağı bize sağlıyor. internete erişebilenlerin bu kitapçık içindeki her yazıya bu sitedeki yazılarımın listesinin yer aldığı sayfalarından ulaşma olanağı var. kitabı okumak isteyenler de pdf örneğine buradan erişebilir, isterlerse yazıcıdan çıktı alarak kağıda basılı hâlini okuyabilirler.
içindekiler bölümü aslında ne kadar güncel olduğunu da gösteriyor.

içindekiler
      

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 14.09.2020 tarihinde güncelleştirilmiştir.