gezerken / bir coğrafyanın düşündürdükleri


yazar: mustafa sütlaş
yayınlayan: kendi yayınım (deneme-gezi yazıları)
yayın yılı: 2009
sayfa sayısı: 363, resimli (kod: ey-07/dn-02)
2007'de başladığım, 2008'in ilk altı ayında sürdürdüğüm "yol"cu'nun yolculuğu sırasında yazdığım ve bianet'te yayınlanan "gezi yazıları"mın toplandığı "gezerken, 'bir coğrafyanın düşündürdükleri'" adlı gezi kitabımda yalnız ya da birlikte kendi belirledikleri "yaşam yolculuk"larını sürdüren tüm "yol"culara, yoldakilere, yoldan çıkmış olanlara adadım. 363 sayfalık kitapta yer alan yazılar tematik olarak gruplandı ve yeniden elden geçirilerek kitap olarak düzenlendi. kitabın içinde yine aynı yolculuk sırasında çekilmiş üç yüze yakın resim bulunuyor.
kitabın 'önsöz'ünden...
bu yolculuk çok önceden planlanmıştı. hatta "içsel" anlamda çoktan başlamıştı da. birden görünür hâle gelmesinde en önemli rol beni ağırlayan "yol"cu oldu. karşılaşmamız bir "rastlantı" sonucuydu. bu iş için belki de en uygun araçtı. anlaştık! kısa sürede alıştık birbirimize; sevdik de. tüm "yoldaş"lar gibi; birbirimizi çok fazla üzmeden sürdü birlikte "yol"culuğumuz, ilk uzun "mola" yerine kadar. birlikte pek çok yer, insan gördük. öyle büyük olaylar yoktu arasında ama bu zaman zarfında bir çok güzelliği yaşadık. pek çok insan "konuk" oldu bize, ya da biz onlara; ama yanımızda "sürekli" bir başka yolcumuz yoktu. demem o ki, biz hep baş başaydık. burada yazılı olanları ilk önce o yaşadı. yaşayamadıklarını ona anlattım. her gün değilse bile yeri zamanı geldiğinde. anladı beni. anlaştık. dileğimiz okuyanların da anlaması.
kitap içindeki yazılara bununla ilgili oluşturduğum "blog" üzerinden ve "bianet" sayfalarından ulaşma olanağı var. kitabın ayrıca pdf formatında e-kitap versiyonu da vardır. okumak isteyenler bana mesaj yolladıklarında kitabın indirme bağlantısını yollayabilirim.

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 14.09.2020 tarihinde güncelleştirilmiştir.