l-eyş(k)
bütün hikâyelerim-IV
(hikâye)


yazan: mustafa sütlaş
baskı-dizgi-yayın: kendi yayınım
yayın yılı: ocak-2022
sayfa sayısı: 105
isbn kod: -;
kişisel kod: ey-51/OY-07
dosya tipi-büyüklüğü: pdf; 3,42 mb.

öncekilerden beş yıl sonra yayınladığım "l-eyş(k) adlı bu yeni bir hikâye kitabımda on öykü yer alıyor. bunların büyük bölümü, beş yıldan daha önce ilk akla gelmiş, notları yazılmış, zaman zaman üzerinde çalışılmış ama bitirilmemiş hikâyelerdi. 2021'in son üç ayı içinde hepsi yendien elden geçirildi ve son hâlleri verildi. ilk bakışta bir ortak izleği yokmuş gibi görünse de çoğu aslında kahramanlarının yaşamlarının son dönemlerinin anlatıldığı hikâyeler. bu nedenle bir tür yaşam-ölüm sorgulaması gibi de okumak da mümkün. ikinci temel izlek ise doğa ve doğayla ilişki. burada bir doğa güzellemesi yapmayı hedeflemedim. tersine doğa insan ilişkisine çok yönlü ve çok boyutlu bakmaya çalıştım. bazı metaforlar bu bakış ve değerlendirmeyi kolaylaştırdı.

tabii bu arada yeni anlatım denemeleri de yapmaya çalıştım. özellikle etkilendiğim bazı yazarların okuduğum metinleri bu öyküleri yazmaya itti.

kitabın içinde yer alan on öykünün adları sırasıyla şöyle:
kayıp tabanca, dans eden ağaçlar, karışmak, ilk yazın serinliğinde, berduş turabi, köksüzler, yolculuk, meryem, yazar ve çevirmeni, gelmeyen misafir.

iyi okumalar...

ocak 2022-dereköy

not:kitabı edinmek için bana kendinizi tanıtan kısa bir mesaj yollamanız yeterlidir.

 

 

 

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 31.01.2022 tarihinde güncelleştirilmiştir.