"ânın ortası / "şiirsiz kalma diye" (şiir)
 


hazırlayan: mustafa sütlaş
baskı-dizgi-yayın: kendi yayınım
yayın yılı: haziran-2018
sayfa sayısı: 133
isbn kod: -;
kişisel kod: ey-46/şr-01
dosya büyüklüğü: 2,72 mb.

'kadınlara şiir yazılmalı'

kadınlar kendileri için şiir yazan birileri oldukça kadın olurlar biraz da... erkekler de kadınlar için şiir yazdıkları zaman "âşık", bazen ya da belki de "şair"...

ama öyle akla gelince şiir yazmaktan, bir şiir yazılmasından söz etmiyorum... kendileri için "dizi" şiirler yazılınca kadınlar, 'kadın' olurlar... onun için her kadına onları çok seven birileri mutlaka "dizi şiirler" yazmalıdır.

"kadınlar" için şiirler yazılmalı. dizi şiirler, kimi uzun kimi kısa süreli... çünkü şiir aşkı var eder... çünkü aşk insanı var eder...

çünkü aşk sevileni sevgili kılar... çünkü aşk sevileni "kadın" eder, "erkek" eder, ama asıl olarak "insan" eder...

kadınları ve sevgiyi yaşamında "olmazsa olmaz" bir gereksinim olarak tarif etmektir önemli olan. kiminle olduğunun, ne olduğunun, ne için olduğunun, nasıl olduğunun önemi yoktur.

çünkü aşk tek yanlı bir duygudur. âşık olanlar bunu iyi bilirler.

insan olabilmek ve insan kalabilmek için âşık olunmalıdır, âşık yaşanmalıdır. yani doğru olduğundan, doğru bilindiğinden...

kadınlara sıralı dizeler yazılmalıdır. kadınların kadın olmalarını yollarından birisi de budur. nazım da öyle diyor: "sen elmayı seviyorsun diye..."

belki senin için de yazanlar vardır, benim bilmediğim... ama yoksa senin için sıralı dize yazacak birileri olmasını dilerim. 35 yaşına gireceğin bu yıl, 35'ine girmeden önce, sana tam 35 gün boyunca sıralı dizeler yazdım, her akşam onları sana yolladım. gerçekten beğendin mi, beğenmedin mi bilmiyorum. eğer beğendiysen mutluluğum çoğalacak, bunu biliyorsun.

35'ine girdiğinde bu 35 şiir bir kitabın içinde yer alacak. o da senin 35 yaş hediyen olacak. üstelik bir de sürprizi var içinde:

kitabın ikinci bölümünde yer alan şiirler, kimisini senin de tanıdığın, benim sevdiğim ve beni seven şiir yazan, şair arkadaşlarım tarafından senin için yazıldı. aralarında bazıları da yine bu amaçla seçildi ve bu seçkiye girdi. onları benimkilerden daha çok beğeneceğin düşünüyor ve umuyorum.

hepsine teşekkür ediyorum. iyi ki varlar, iyi ki varız ve birbirimizi seviyor, birbirimiz için “özel” bir şeyler yapmayı biliyoruz. insan olmak, birlikte olmak da bu zaten.

seni seviyorum ve hep seveceğim.

haziran 2018-dereköy

iyi okumalar...

not: kitabı edinmek isterseniz lütfen bana bir mesajla e-posta adresinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. eğer okursanız o zaman da değerlendirme, eleştiri ve önerilerinizi bana yazarsanız o zaman da çok mutlu olurum.

 

 

 

  geri  

 

 

 

 

bu sayfa en son 30.12.2018 tarihinde güncelleştirilmiştir.